Liquimix
Nowy system wprowadzania materiału płynnego dla wszystkich stałych materiałów wsadowych w Państwa biogazowni

To, co sprawia, że Liquimix jest tak wyjątkowy w porównaniu z tradycyjnymi systemami, to jego ogromna wydajność i precyzyjny mechanizm tnący

System podawania płynów Liquimix, dzięki swojej unikalnej konstrukcji i sterowaniu, może rozdrabniać wszystkie stałe materiały wsadowe, które nadają się do pracy biogazowni i mieszać je poprzez zacieranie z substratem fermentacyjnym do płynnego medium.

Sposób działania

Materiał podawany jest przez ładowarkę kołową do leja zasypowego, skąd substrat transportowany jest podajnikiem ślimakowym wyposażonym w dwa wały rozdrabniające do zespołu tnącego, a następnie do komory mieszania. System tnący rozdrabnia materiały wsadowe, gdy trafiają one do komory mieszania. Za pomocą kontrolowanie doprowadzonej cieczy (substratu fermentacyjnego) wytwarzana jest jednorodna zawiesina paszowa. Ponadto ciała obce są separowane i oddzielane w komorze mieszania. Następnie gnojowica jest rozprowadzana na powierzchnię substratu w fermentorze za pomocą pompy śrubowej i opatentowanych dysz deszczujących Sauter Biogas.

Maksymalna moc

Liquimix został opracowany w taki sposób, że bez zbiornika magazynowego substancje stałe mogą być przetwarzane z dużą prędkością. Wydajność, nawet dla trudnych w obróbce materiałów takich jak trawa, i wynosi powyżej 20t/h, a w przypadku innych materiałów jest znacznie wyższa.

Stabilna technika

Liquimix jest odpowiednio duży i solidnie wykonany. Zastosowanie wysokiej jakości stali nierdzewnej w obszarze styku ciał stałych (przed komorą mieszania) gwarantuje długą żywotność. Napęd zapewniają sprawdzone motoreduktory elektryczne. Projektując system pomp, korzystamy z bogatego doświadczenia zdobytego podczas pracy z naszym systemem deszczowania.

Podsumowując...

» Bez podatnych na usterki bunkrów do przechowywania materiałów stałych

» Zintegrowana, precyzyjna jednostka tnąca, która skutecznie rozdrabnia materiały stałe

» Lokalizację instalacji Liquimix można wybrać niezależnie od lokalizacji zbiornika; można też załadowywać kilka zbiorników

» Masa wsadowa jest rozprowadzona równomiernie w fermentorze za pomocą dysz deszczujących Sauter Biogas